آموزش

10+1 روش تشخیص ساعت کاسیو اصل از فیک درسال 2022

برای تشخیص ساعت کاسیو اصل از تقلبی راه های مختلفی وجود دارد که ما بهترین آنها را برای شما انتخاب کرده ایم با لطفا ما همراه باشید.

1. نمای جلو

راحت ترین راه برای تشخیص ساعت کاسیو اصل از فیک این است که کلمه casio باید در روبروی ساعت مشخص باشد (مانند عکس زیر). بیشتر ساعت های تقلبی در بازار برای مثال به جای نوشتن کلمه ( G-Shock ) از کلمه پات فایندر (Pathfinder) استفاده میکنند ونام کاسیو را نمی نویسند یا با تغییرات کوچک می نویسند.

2.شماره مدل

در هنگام خرید ساعت شماره مدل را در پشت جعبه ساعت برسی کنید. بعضی از ساعت های کاسیو تقلبی اصلا شماره مدل ندارند ولی یک ساعت کاسیو اصل دارای شماره مدل است. و علاوه بر جعبه، خود ساعت نیز در قسمت پشت قاب دارای شماره مدل است.

ساعت های کاسیو تولید شده به تعداد محدود علاوه بر جعبه،خود ساعت نیز در قسمت پشت قاب دارای سریال نامبر است

نوشته مرتبط با :

استعلام شماره سریال ساعت کاسیو

3.دفترچه راهنما

یکی از روش های دیگر برسی دفترچه رهنما میباشد. در ساعت های تقلبی و کپی از دفترچه ای استفاده میکنند که کاملا مشابه دفترچه اصل بوده و دارای اشتباهات گرامری و تایپی است. و از طرفی دیگر شماره مدل قید شده در دفترچه با شماره مدل جعبه ساعت هم خوانی ندارد.

4.بسته بندی

از روی بسته بندی نیز میتوان به تقلبی بودن ساعت پی برد. ساعت جی شاک تقلبی فقط دارای یک جعبه آلمینیومی بوده این درحالی است که ساعت جی شاک اصل به گونه ای در جعبه آلمینیومی قرار دارد که در یک جعبه مقوایی ضخیم است. زیاد نمیتوانید به این مورد اعتماد کنید ولی سرنخ هایی از اصل بودن یا تقلبی بودن ساعت در اختیار شما قرار می دهد.

5. تگ و راهنمای ساعت

تگ و راهنمای ساعت اگر یک کاغذ دوبرگه ای باشد که قسمتی از آن به زبان چینی نوشته شده باشد نشان دهنده تقلبی بودن ساعت است. این در حالی است که ساعت کاسیو اصل دارای یک دفترچه راهنمای کامل ودارای چند زبان است که همه امکانات ساعت را بازگو می کند.

6.سگک بند

سگک بند نیز یکی دیگر از ساده ترین راه های تشخیص اصل و یا فیک بودن ساعت است. در ساعت های اصل سگک ساعت براق بوده و کلمه CASIO CHINA در آن نوشته شده است. در ساعت های تقلبی و فیک سگک بند مات بود وکلمه CASIO JAPAN در روی آن نوشته شده ولی در برخی دیگر از ساعت های فیک چیزی در سگک بند نوشته نشده است.

7.پیچ ها

پیچ های استفاده شده در ساعت کاسیو نیز یکی دیگر از راه های شناخت اصل بودن یا تقلبی بودن ساعت می باشد. ساعتهای اصل جای پیچ ها در پشت قاب ساعت عمیق بوده و پیچ ها همچنین درشت تر می باشند. این در حالی است که ساعت های فیک پیچ های با شکاف سطحی دارند. نکته قابل توجه دیگر این است که در ساعت های اصل پیچ های پشت ساعت یک مقدار حالت دوسویی دارند ولی در ساعت های فیک پیچ ها کاملا چهار سو هستند. (مانند تصویر زیر)

8.عقربه ها

معیار دیگر برای سنجش اصل بودن ساعت عقربه ها هستنند. در ساعت های کاسیو اصل رنگ عقربه ها یک دست نیستند و انتهای عقربه بارنگ دیگری رنگ میشود اما در ساعت های تقلبی همه عقربه را یک دست رنگ میکنند ویا تغییر رنگ در وسط عقربه ایجاد میشود.

9.نقطه اضافه

همان طور که در تصویر زیر میبینید وقتی که ساعت روشن میشود وهمه قسمت های دیجیتالی باهم روشن میشود ساعت فیک درجایی که فلش نمایش داده نقطه اضافه دارد.

10.خوانایی کلمات

همانطور که در تصویر زیر می بینید ، ساعت سمت راستی نوشته های روی صفحه اش خوانایی ندارد و این نشانه فیک بودن ساعت است. و همچنین ازحرف u زیر کلمه resist درسمت راست پایین ساعت میتوانید اصل بودن یا تقلبی بودن ساعت را تشخیص دهید. در ساعت های کاسیو اصل کلمه u بسیار ریز و ظریف چاپ شده ولی شرکت هایی که ساعت کاسیو فیک تولید میکنند توانایی چاپ حروف به این کوچکی را ندارند.

مهم ترین نکته

“هیچ گرونی بی حکمت نیست،هیچ ارزونی بی علت” این ضرب المثل را در خرید همه اجناس سر لوحه خود قرار دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.